mgr Agnieszka Marekwica-Barcik

31.03.2020

Logopedia- ćwiczenia3.pdf

24.03.20r.
Kolejny dzień kwarantanny, a my bierzemy się do pracy – trochę nauki, trochę zabawy😉 Dziś ćwiczymy prawidłowy tor oddychania.
Logopedia oraz zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

1.Puszczanie baniek mydlanych
Najbardziej popularnym i uwielbianym ćwiczeniem oddechowym dla dzieci jest puszczanie baniek mydlanych. Wystarczy kupić zestaw do robienia baniek mydlanych i pokazać dziecku co można z nim robić. Warto zwrócić uwagę na prawidłowy oddech: wdech nosem i wydech ustami – wtedy bańki będą największe, a policzki i usta będą prawidłowo pracowały.

2. Kolorowe obrazy
Kto nie lubi malować w inny niż tradycyjny sposób. Dzieci z natury są ciekawskie i każdy nowy sposób malowania jest dla nich bardzo interesujący.
Przy użyciu rurki (szerokiej lub wąskiej) rozdmuchujemy kolorowe farby na papierze. Taka forma malowania sprawia, że tworzymy wspaniały, nowoczesny obraz, a jednocześnie ćwiczymy oddech.

3. Balony.
Nadmuchaj baloniki i zrób przyjęcie urodzinowe dla misia lub ulubionej lalki. Dmuchanie balonów to wspaniałe ćwiczenie dla policzków i całej buzi. Nadmuchane balony można później ozdobić w minki z emocjami. Będą wtedy służyły do kolejnej zabawy: brzuchomówca.
Życzę powodzenia w wykonywaniu ćwiczeń. Trzymajcie się zdrowo 😊
Pozdrawiam, logopeda – Alicja Glebowicz-Gazurek