23 Kwiecień 2024, 18:51
Konkurs Gwarowy 2024

23.04.2024

W SP2 na Zapasiekach odbył się już trzeci z kolei Gminny Konkurs Gwarowy im. Jerzego Ruckiego. Rucki był poetą, pisarzem i działaczem społecznym, który urodził się w Jaworzynce w 1919 roku, ale wojna sprawiła, że znalazł się w Szwajcarii. Założył Muzeum Regionalne „Na Grapie". Konkurs jego imienia ma na celu propagowanie gwary istebniańskiej a także stroju ludowego. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Bartłomiej Michałek i Kinga Mamzerowska z klasy IV oraz Ewelina Bocek z klasy VI. Wspaniale sobie poradzili, a wyróżnienie w kategorii klasy IV-VI przypadło Bartkowi. Bartłomiej zaprezentował się z wierszem Andrzeja Dragona „Krowa mlyciara", Kinga – „Ciekuladki", natomiast Ewelina wystąpiła z prozą Rafała Wałacha „Ubezpieciyni". To pierwszy sukces naszej szkoły w historii tego konkursu. Dziękujemy za udział i gratulujemy!
Natalia Mucha