Akcja zbierania nakrętek

Pomagaj dzieciom i chroń środowisko!
Jedną nakrętką nie zasponsorujesz wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Uda Ci się to jednak, jeśli skompletujesz kilka ton takich odpadów. Dlatego w naszej szkole, nakrętki zbierają już wszyscy. Chodzi oczywiście o akcję społeczną, dzięki której pomożemy nie tylko środowisku.
Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.
Zakrętki przerabia się na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.

Plastikowe nakrętki po napojach, detergentach czy środkach kosmetycznych można przywozić do szkoły. Zebrane zakrętki są odbierane przez jednego z rodziców naszego ucznia i przekazywane dla dziecka niepełnosprawnego z terenu Trójwsi.