8 Maj 2023, 22:51
  • 15.05-19.06.2023 – rejestracja w systemie i składanie wniosków w szkole pierwszego wyboru
  • 23.06-10.07.2023 dostarczenie do szkoły pierwszego wyboru kopii  (lub oryginału) świadectwa ukończenia szkoły i kopii (lub oryginału) zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
  • 18.07.2023 – szkoły ponadpodstawowe publikują listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • 18-25.07.2023 –  dostarczenie do szkoły do której Kandydat się zakwalifikował oryginału świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia z egzaminu, w szkole branżowej  i technikum również  zaświadczenia lekarskiego
  • 26.07.2023 -  podanie przez szkoły ponadpodstawowe listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

Poza tym szkoły sportowe ustalają terminy egzaminów sprawnościowych, a szkoły branżowe i technikum – terminy wydawania skierowania na badania lekarskie. Niektóre szkoły lub profile mają dodatkowe, zazwyczaj wcześniejsze daty zakończenia rekrutacji, dlatego trzeba uważnie przeczytać na stronie wybranej przez siebie szkoły o konkretnych terminach, żeby czegoś ważnego nie przegapić. Powodzenia!