Laboratoria Przyszłości

W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Zakupiony sprzęt to:

Drukarka 3D z pakietem dydaktycznym
Filament do drukarki 3D
Zestawy edukacyjne z mikrokontrolerami
Stacja lutownicza
Aparat fotograficzny do wideoblogów
Mikrofon kierunkowy
Statyw do aparatu i kamery
Mikroport
Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
Photon: Laboratorium Przyszłości – zestaw Standard

Zakupione wyposażenie jest wykorzystywane na zajęciach rozwijających kreatywność oraz na lekcjach informatyki, techniki, zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.

Czerwiec 2022

Na lekcji informatyki uczniowie kl.7 uczą się działania aparatu fotograficznego do wideoblogów - nagrywają filmy - wywiady, a następnie zapoznają się z programami do obróbki filmów

Wrzesień 2022

Pierwsze kroki w programowaniu z robotami Photon

Pażdziernik 2022

Uczniowie na zajęciach poznają działanie drukarki 3D

Listopad 2022

Zajęcia z robotami Photon, poznawanie możliwości aplikacji Photon Edu, pisanie programu wg kodu w Photon Blocks, nagrywanie dźwięku.
Program Prusa do przygotowania modeli do druku 3D na drukarkach marki Banach 3D - tworzenie modeli 3d w programie Prusa.
Przygotowanie modeli do druku - .gcode

Grudzień 2022